Slovníček pojmů

Níže jsme připravili slovníček pojmů s termíny, které používáme v běžném životě našeho tisku a s největší pravděpodobností se s nimi setkáte i na našem webu. V případě, že nebudete chtít některý pojem použít ve Vaší objednávce a nebudete mu rozumět, zavolejte nám. Rádi po telefonu vše upřesníme.

Arch

List papíru o určitém rozměru určený nejen k tisku.

Barevnost

Udává se počet barev na jedné straně papíru lomeno počtem barev na druhé straně, například 4/1 znamená čtyři barvy z jedné strany tiskového archu a jedna barva z druhé strany. Barevné obrázky se tisknou čtyřmi základními přímými barvami tzv. CMYK (C – Cyan (azurová), M – Magenta (purpurová), Y – Yellow (žlutá) a K – Black (černá).

Bigování

Vytvoření promáčklin v místě, kde má dojít k ohybu papíru.

Blok

Soubor listů nebo složek, stejné velikosti, spojený u jedné hrany (hřbet bloku), knižní blok vnitřní část knihy sestávající ze zkompletovaných listů nebo složek spojených šitím nebo lepením

DTP

Znamená desktop publishing (zkráceně DTP) a pochází z angličtiny. Jedná se o tvorbu tištěného dokumentu za pomoci počítače. K tomu, aby mohl dokument vzniknout, je zapotřebí kromě počítače a obsluhy, obvykle DTP operátor nebo grafik, také sázecího počítačového programu.

Formát

Rozměr papíru vyjadřovaný v milimetrech udáním šířky a výšky. Např. A3 (297x420), A4 (210x297), A5 (148x210), B3 (353x500), B4 (250x353), B5 (176x250), B6 (125x176). Formáty A4, A5, A6, B4, B5 a B6 jsou formáty knižními a nejčastěji používanými.

Grafický návrh

Jedná se o vytvoření digitálních podkladů pro tisk. Cena je závislá na způsobu a náročnosti přípravy podkladů. Jestli se grafika tisku bude připravovat z vámi dodaných podkladů – loga, fotky, texty… anebo jestli bude nutno vše nově vytvořit (vymyslet) a navrhnout...

Gramáž papíru

Jedná se o tíhu listu o velikosti 1 m2. Na této hodnotě je závislá tloušťka papíru – čím vyšší hodnota tím je papír silnější.

Lom

Místo přeložení papíru nebo kartonu.

Logotyp

Je písmová nebo slovní značka, graficky znázorněný název společnosti, firmy, výrobku, značky apod. Obvykle je použitý charakteristický typ písma (často výtvarně upravený). Pokud je logotyp důsledně používán (ve spojení s dalšími propagačními prvky), může se stát důležitou součástí propagačního stylu a firemní identity společnosti.

Náklad

Smluvně sjednaný počet výtisků určité tiskoviny.

Nátisk

Kalibrovaný tisk pro správné nastavení barevnosti a kvality tisku.

Perforace

Vyražení nebo proražení souvislé řady otvorů v daném místě pro snadnější odtržení např. částí lístků, kupónů, formulářů.

Rylování

Viz. bigování.

Vazba

Určitý počet listů (stran) spojených v jeden celek.
V1 – vazba drátem (katalogy, sešity).
V2 – lepená vazba (brožury o více listech).

Laminování

Laminováním rozumíme při výrobě tiskovin pokrytí povrchu tiskoviny polypropylenovou či polyesterovou fólií. Takto upravený povrch má vysokou mechanickou odolnost a stoprocentně odolává vlhkosti (s výjimkou absolutního okraje laminované stránky, kde i při oboustranné laminaci může vlhkost zasáhnout papír). Vyžadujeme-li vodotěsnost, musí film přesahovat okraje papíru, a dojde k tzv. zakapsování. Polypropylenová či polyesterová fólie může mít různou tloušťku a může být lesklá nebo matná. dále čtěte zde

Tiskoviny všech propagačních materiálů, včetně vazeb, laminací a dalšího dokončování.

Vizitky

Kalkulace

Hlavičkový papír

Kalkulace

Leták neskládaný

Kalkulace

Leták skládaný

Kalkulace

Plakáty do A3

Kalkulace

Samolepky

Kalkulace

Pohlednice

Kalkulace

Maloformát pro znalce

Kalkulace

Materiály s vazbou, knihy, časopisy, brožury, kalednáře, diáře.

Časopisy, knihy

Kalkulace

Poznámkové bloky

Kalkulace

Vazby pro znalce

Kalkulace

Rollupy

Kalkulace

Bannery, plachty

Kalkulace

Cedule, desky

Kalkulace

Citylighty, CLV

Kalkulace

Plakáty XXL

Kalkulace

PVC samolepky

Kalkulace

Plánografie

Kalkulace

Velkoformát pro znalce

Kalkulace

Expresní výroba i dodání u všech zakázek. Možnost osobního odběru 24/7.
Nejvyšší kvalita servisu, pomoc s přípravou nebo kontrolou tiskových dat.
Nejlepší cenové nabídky na trhu, agenturní slevy, výhody pro stále zákazníky, online platby kartou
Dodání pomocí PPL, DPD, TopTrans, lokální kurýr nebo osobní odběr na provozovně

Tiskplus

Komplexní tisková výroba

Komplexní tiskovou výrobou myslíme nejen oborovou zdatnost, ale i maximální preciznost a zkušenost. Celému procesu výroby věnujeme tu nejvyšší péči a pozornost. Snažíme se nabízet víc, což v dnešní době technologické dostupnosti pro každého může být jen lidský přístup, pracovitost a poctivost.

Přijímáme výzvy nestandartních řešení. Stavíme na spokojených zákazních a dobrých referencích. Věříme že překvapíme i Vás.

Roll up včetně tisku

Rychlá a působivá propagace

Řezaná grafika

Dokonalé i v malých detailech

Foto obrazy

Tisk včetně kvalitního rámování

Vazby brožur

Brožury, katalogy, fotoknihy

Předtisková příprava

Pokud si nejste jisti přípravou tiskových dat, nebo je z nějakého důvodu nemáte k dispozici, připravíme je pro Vás. Stačí sken, fotorafie, jakýkoliv podklad. Převedeme ho do tiskové podoby.

Digitální maloformát

Konica Bizhub 1060, nejnovější pokračovatel nejúspěsnější produkční tiskárny. V této kategorii strojů nemá konkurenci. Rádi vás o tom přesvědčíme na vzorku zdarma, který si u nás můžete nechat vytisknout.

Tiskové a dokončovací stroje

Velkoformát

Mimaki CJV300-160. Další novinka na trhu s řadou revolučních prvků pro dosažení perfektních ploch, barevných přechodů. S kvalitou jakou tiskne, také řeže, dodáme Vám tedy nejem tištěnou grafiku jako bannery, rollupy, plakáty, ale také je můžeme rovnou velmi přesně tvarově ořezat.

Tiskové a dokončovací stroje

Dokončovací práce

Všechny naše tiskoviny dále zpracováváme. Bigujeme, falcujeme, skladáme. Povrch zušlechťujeme laminací. Tiskovinu vám dále můžeme vyseknout nebo nabídnout slepotisk jako dokončovací prvek.

Tiskové a dokončovací stroje

Máte jiné dotazy k výrobě nebo produktům?

0 ks, 0 Kč
Přihlášení Zapomenuté heslo Nová registrace