Často kladené dotazy

Jaká je minimální cena za tisk?

Ceny a technologie

Minimální cena za výrobu jedné zakázky je 200 Kč + DPH. Každá činnosti sebou nese určité povinnosti a výkon. Proto i my jsme nuceni zavést minimální cenu tiskové zakázky. Jedná se opravdu pouze o přímé náklady, které vznikají s každou zakázkou. Ať už se jedná o nastavení tiskárny, založení a formátování archů papíru apod. Jsme si vědomi, že tento fakt může být pro některé z vás nepopulární, ale věřtě, že i my máme zájem poskytovat naše služby kvalitně a s úsměvem. Pevně věříme, že tento krok se setká s pochopením.

Jak připravit podklady nebo fotografie do tisku?

Data pro tisk

Připravená data k tisku nám zasílejte nejlépe ve formátu PDF s nastavením "tisková kvalita". Pokud se jedná o fotografie, ukládejte je prosím v barevném režimu CMYK. V případě, že nám budete chtít zaslat podklady v jiném formátu než PDF, vždy nás prosím předem kontaktujte a zeptejte se operátora na možnosti tisku.

Jak je možné předat podklady k tisku?

Data pro tisk

V případě, že vaše podklady jsou uložené ve formátu PDF a mají běžnou velikost souboru, který je možné odeslat e-mailem, připojte tyto podklady k objednávce. V opačném případě využijte našeho FTP přístupu, který vám zašleme (nebo byl již zaslán) spolu s registrací popř. datového úložiště typu uschovna.cz apod..

Na jaké materiály můžete tisknout?

Ceny a technologie

Tiskneme na širokou škálu materiálů až do gramáže 350g/m2. Tiskové archy nakupujeme od renomovaných dodavatelů papíru jako je Papyrus, Antalis a Igepa. Jsme schopni potisknout transparentní fólii 125 mic. nebo pauzovaci papír. Běžně potiskujeme papíry s povrchovou úpravou - např. metalické nebo přírodní papíry. Samolepicí papíry nabízíme Fasson Digital.

Barevnost

Data pro tisk

Při tvorbě a přípravě podkladů používejte vždy pouze barevné prostory CMYK. Při použití jiných barevných prostorů jako např. RGB nebo lab, které nejsou určené pro tisk nelze v některých případech dosáhnout shody tisku s vaší předlohou. Stejně tak není možné v řadě případů shodně reprodukovat barvy PANTONE. V takovém případě pak není možné tiskoviny reklamovat!

Jaké jsou termíny dodání?

Termíny a dodání

Tisk zhotovíme standardně do 24 hodin od předání kompletních podkladů k tisku. Pokud požadujete i některou formu dokončovacích prací (falcování, laminace, výsek, vrtání), může se výroba prodloužit o jeden až dva dny dle náročnosti zakázky. Následné dodání zásilky je závislé na zvoleném způsobu dopravy. Prostřednictvím DPD a TopTrans spolehlivě doručujeme do druhého pracovního dne od předání zásilky přepravci.

Formát dat

Data pro tisk

Preferujeme formát PDF, obvykle si však poradíme i s jinými formáty pro PC, jako jsou např. soubory s koncovkami .eps, .jpg, .tif, .psd apod. PDF doporučujeme vytvářet dle standardu pdf/x-1a:2001 (více info např. na www.pdf-x.cz) v takovém případě je eliminováno maximální množství chyb při převodu souboru do tiskových dat

Za tiskové chyby způsobené nesprávně připraveným PDF dokumentem (přetisky, barevný prostor a vše s tím související) je zodpovědný autor dokumentu PDF.

Rozlišení

Data pro tisk

Pro dosažení vysoké kvality v tisku doporučujeme použít co nejvíce vektorových objektů a křivek, které je možné libovolně zvětšovat / zmenšovat bez jakékoliv ztráty kvality v tisku. Všechny obrázky (bitmapy) je doporučené použít v minimálním rozlišení 250 dpi, v měřítku 1:1 a barevném prostoru CMYK. Při použití nižšího rozlišení je ve většině případech výsledná kvalita obrázku (bitmapy) viditelně horší. Obrázek je rozostřený, je vidět např. komprese, zrnitost, "zubaté" okraje objektů / hran na obrázku aj. Naopak používat vyššího rozlišení než 300 dpi je zbytečné. Většina technologií tiskne v rozlišení 300 dpi a vyšší rozlišení zvětšuje pouze velikost datových podkladů a zpomaluje práci s daty.

Kolik stojí zpracování grafiky a příprava dat do tisku?

Data pro tisk

Pokud si neumíte připravit tisková data sami, rádi Vám je vytvoříme z dodaných podkladů. Za přípravu tiskového PDF ze zaslaných souborů jiných formátů bez dalších obsahových úprav účtujeme paušál 480 Kč + DPH za hodinu práce.

Rádi Vám připravíme i kompletní tisková data vašich letáků, brožur nebo katalogů. Cenu za vytvoření těchto dat stanovujeme individuálně dle rozsahu. Přesnou cenu vám sdělíme po zaslání podkladů a konkrétních požadavků. Data začneme zpracovávat po potvrzení závazné objednávky.

Pro koho tiskne Tiskplus?

Ceny a technologie

Tiskneme jak pro profesionální grafiky, agentury a studia, tak pro širokou veřejnost. Jednoduše pro každého, kdo ocení kvalitní digitální tisk a dokončovací práce. Jsme schopni vytisknout jak běžné tiskoviny a merkantilie, tak různé pozvánky, vizitky, kalendáře, letáky, plakáty, booklety apod.

Je možné doručit zakázku na místo určení?

Termíny a dodání

Hotové zakázky odesíláme službou DPD nebo TopTrans podle hmotnosti. Takto odeslané zásilky jsou doručeny do druhého pracovního dne při dokončení zakázky do 15:00. Nebo si můžete zakázku vyzvednout osobně v provozovně: Tiskplus, U Továren 256/14, 102 00 Praha 10 - Hostivař a to buď v pracovní době nebo po dohodě je možné na vrátnici areálu, která je k dispozici nonstop 24/7.

Do jakého maximálního formátu tisknete?

Ceny a technolgie

Digitální tisk je do formátu 325x480mm, resp. ve zvláštním ceníku až do formátu 325x1200mm. Velkoformátový tisk má omezení šíře 1600mm, délka je omezená návinem role, ve většině případů 50 metrů.

Dále pamatujte na...

Data pro tisk

  • spadávka (přesah grafiky v případě tisku až do kraje) by měl být min. 3 mm
  • stránky musí být vystředěny s orientací na výšku (portrait)
  • vícestránkové dokumenty musí mít seřazeny stránky vzestupně
  • při oboustranném tisku nezapomeňte vycentrovat ořezový rámec na střed dokumentu
  • komprese obrazů obvykle zmenší objem tiskových dat, ale zhorší kvalitu obrazu
0 ks, 0 Kč
Přihlášení Zapomenuté heslo Nová registrace