Lokace U Továren 256/14, 102 00 Praha 10
Registrace
Samopropisovací bloky

Samopropisovací blok

Aktuálně nabízíme samopropisovací bloky pouze ve verzi listu CFB tedy propíše tolik listů, kolik oddělíte podložkou. Brzy se chystáme přidat barevné kopie a tedy i složku, která bude napřílad ze 3 listů různých barev a nebude netnné je podkládat rozdělovací podložkou.
Bloky, jednotlivé listy vám můžeme očíslovat nebo jinak personalizovat.

Přímopropisující nebo také samopropisující papíry umožňují spolehlivé a jednoduché pořízení dvou a více kopií bez použití uhlového papíru. Využívají se tam, kde jsou potřeba formuláře či podobné doklady, které je nutné vyplnit v několika kopiích najednou.

Jak samopropisovací listy fungují

CB (coated back), CFB (coated front and back) a CF (coated front)

CB papír je první list (originál), je natřen předávací vrstvou na spodní straně listu
CFB papír, střední list, tvoří kopie a je natřen přijímací vrstvou na horní straně a předávací vrstvou na spodní straně listu
CF papír, poslední papír, je opatřen přijímacím nátěrem na horní straně listu
 

Jaké mají využití

Samopropisovací jsou vhodné pro výrobu tiskopisů , propisovacích bloků různých formulářů.

Propisovací schopnosti papírů CB a CF jsou na sobě závislé. Vrchní přímopropisující papír CB je na své spodní straně potažen vrstvou mikrokapslí s barvotvornou látkou. Naopak druhý papír CF je na své horní straně opatřen aktivní kaolínovou vrstvou. Takto dochází ke stálému dotyku obou vrstev. Vrstvy však reagují pouze v případě tlaku.

K průpisu samopropisovacího papíru dochází v místě dotyku papírů zvýšeným tlakem například tužky k prasknutí mikrokapslí vrstvy CB, z nich se uvolní barvotvorná látka, která okamžitě reaguje s aktivní kaolínovou vrstvou CF a tím vzniká na CF papíru otisk. Na vrstvě CB není reakce viditelná.

CFB samopropisovací papír je využíván v případě, kdy je třeba dvě a více kopií. Na vrchní straně samopropisovací je opatřen vrstvou CF a na spodní straně vrstvou CB. Plní tak současně funkci CB papíru i papíru s vrsvou CF.

Je zřejmé, že propisovací schopnosti papíru CB a CF jsou na sobě závislé. Pokud by papír CB nebo CF byl kombinován s jiným papírem, k průpisu by nedošlo.

Přimopropisující bloky se využívají u těchto produktů

výplatní pásky, mzdové obálky
přepravní doklady
vložky do zásilkových katalogů
doklady o použití kreditní karty
doklady o korespondenci
vytváření kopií pod šekový papír s vodoznakem
objednávkové formuláře
faktury, dodací listy, smlouvy, další ……