Lokace U Továren 256/14, 102 00 Praha 10
Registrace

Katalogy a časopisy (vazby V1)

Tisk brožur, katalogů

Katalogy a časopisy (vazby V1)

Co je vazba V1?

Pokud se podíváte do jakéhokoli časopisu, komiksu nebo brožury, pravděpodobně se díváte na příklad vazby šité V1. Je to jedna z nejpopulárnějších metod vazby časopisů, které jsou dnes k dispozici. Při této vazbě jsou složené listy papíru vnořeny do sebe a připojeny sponkami přes přehyb. Zatímco dvě svorky jsou standardem pro brožury sešívané na hřbetu, větší formáty papíru mohou vyžadovat více podél hřbetu.

Kolik stránek mohu mít v tété vazbě?

Počet stran sešité brožury musí být násobkem čtyř, včetně přední a zadní obálky. Pokud jeden list papíru přeložíte napůl, přirozeně vám vzniknou 4 různé „stránky“. Každý další list papíru přidaný poté by zvýšil počet stránek o 4. Výsledkem je, že minimální počet stránek v brožuře se sešíváním ve hřbetu je 4. Maximální počet stránek závisí na faktorech včetně tloušťky papíru, i když 64 stránek je považovat za rozumnou horní hranici. S obzvláště tenkým papírem můžete získat až přibližně 100 stran, než bude kniha příliš tlustá na to, aby přirozeně ležela naplocho.

Inspirace, naše práce, vazba šitá V1 blok

Jaké jsou výhody sedlového prošívání?

Dnes je vazba V1 stále nejhospodárnější metodou knižní vazby, která stále vytváří kvalitní a profesionálně vypadající brožury. Obzvláště v případech velkého množství zasílaného na dlouhé vzdálenosti přidává tato vazba minimální množství nadměrného objemu a hmotnosti, takže náklady na dopravu jsou relativně nízké. Zatímco vazba V1 je obecně nejlepší pro projekty s menším počtem stránek, metoda je extrémně univerzální a lze ji použít pro dlouhé i krátké série, stejně jako pro projekty o velikosti od kapesního letáku po cestovní mapu.