Lokace U Továren 256/14, 102 00 Praha 10
Registrace
Leták skládaný

Leták skládaný

Skládané plnobarevné i černobílé letáky, vhodný způsob propagace pro obsáhlejší druhy letáku. Dokážeme všechny běžné druhy skladů, harmonika, sklad dosebe, oltářový sklad, popřípadě i jiné podle potřeby zákazníka. Je možné opatřit povrchovou úpravou, lesklým nebo matným laminem.
Nově také letáky dokážeme lakovat parciálním lakem, tvarově vysekávat, můžete tedy po složení získat například kruhový prohled na následují stránku. 
Letáky je též možné perforovat pro odtržení jedné části letáku. 

Jak připravit tisková data

Spadávka

Spadávka je oblast kolem grafiky, která je na závěr oříznuta, tak aby na krajích nebyla bílá linka. Do spadávky, přesahu, začleňte pozadí použité v grafice např. fotografie . Ideálné jsou to 3mm. Zkráceně, pokud neumíte připravit ořezové značky a spádávku, udělejte tisková data o 3mm na každou stranu větší než má být výsledný dokument a počítejte s tím že toto bude oříznuto.

Vnitřní okraj, zrcadlo sazby

Vnitřní okraj je oblast, odsazení, ve které by neměly být podstatné informace jako například text nebo logo. Jedná se hlavně o vzhled, stejně tak ale texty umístěné příliš u okraje řezu mohou být řezem poškozeny.

Skládané letáky

U skladu C tedy zabalovačka do sebe počítejte vnitřní zabalneou stránku o 2mm ktetší, tak aby se do složeného formátu vešla.

Příprava pro parciální lakování

Paricální masku vložte jako samostatnou stránku buď na konec dokumentu, nebo jako vždy následující stránku za stránku ke které patří, pokud se jedná o více stránek. Pro lakovací masku použijte vektorovou nebo bitmapovou plochu, ideálně jako 100% černé. Pokud si přejete využít 3D lakování, nechte masku ve stupních šedi. Méně šedá - nižší lak, víče šedá - vyšší lak. Maska musím být na stejně velké stránce jako předloha a na stejné pozici, kde má být lakováno. Pokud si nevíte rady, rádi Vám poradíme.

Tisková data

U fotografií pracujte v režimu CMYK, rozlišení alespoň 200dpi. Dosáhnete tím barevné shody s výsledným tiskem, režim RGB může být v některých sytých barvách u nás netisknutelný.

Ukázka skládání

Standardně nabízíme tyto způsoby skládaní, pokud vyžadujete jiný, např. mimo osu, napravidelný, oltář, více násobný, není problém, zavolejte nám.

Inspirace skládání